Golf – Grønn Glede

 

GOLF GRØNN GLEDE OG AKTIV PÅ DAGTID

 

Et golftilbud med trening tilpasset hver enkelt.

Golf Grønn Glede og Aktiv på Dagtid har fått mange medlemmer som av ulike årsaker har kommet utenfor arbeidslivet eller som jobber for å komme tilbake etter en ulykke eller sykdom. Vi har også funksjonshemmede med bevegelseshemmede, synshemmede og hørselshemmede deltakere.

Alle i målgruppen har et tilbud om introduksjon, opplæring og spill på banen ut fra deres egne forutsetninger. Vi er sammen med andre, og har et godt og trygt sosialt miljø.

Golf er en fysisk aktivitet med moderat intensitet og passer for nesten alle: Vi er ute, trener og lærer å spille golf, og etter hvert mestre spillet på treningsfeltene. Alle som deltar syns dette er moro. Vi trener slik at de kan bli golfspillere på banen – som del av treningen.

I 2012 brukte vi mer enn 3900 timer fra frivillige til å drive aktivitetene. Vi hadde besøk av 143 faste medlemmer og andre helt nye og pasienter fra Sunnaas, CatoSenteret og Folloklinikken.

Vi hadde 2940 aktivitetstimer på trening og banen til tross for at det var mer enn 90 dager mer regn! Det er mye god helse og fysisk aktivitet i det!

Aktiv på Dagtid – Golf Grønn Glede har flere personer som takker golfen for positive, personlig utvikling psykisk, fysisk og sosialt for å komme tilbake til jobb eller rett og slett for å ha fått bedre livskvalitet.

Derfor har klubben utvidet tilbudet om trening og banespill for vår gruppe også i år. Vi har satt av tid for egentrening onsdager og fredager. Det kan du lese mer om i timeplanen vår.

Joakim Marksten var en av Drøbaks beste golfere med funksjonshemming
Etter påsken 2013 fikk vi den triste meldingen om at Joakim hadde gått bort bare 39 år gammel. Han var en inspirator for mange av oss og svært ivrig i klubben vår og innen Norges Golfforbund for å vise at det virkelig er mulig å spille golf, selv om man ikke kan gå.  Han var blitt lam fra livet og ned etter en ski ulykke  I stedet for å se begrensningen dette medførte startet han opptrening for å kunne fortsette med golf som han trivdes med. Han deltok så ofte han kunne på våre egne arrangementer og også på arrangementer for Norges Golfforbund, Sunnaas og Cato Senteret  Vi ønsker å hedre Joakim ved fortsatt å ha bildet av ham på våre hjemmesider for å takke for den store inspirasjonskilden han var og er.


 


Mestring går ikke bare på den rent sportslige siden, men de fleste sliter mest med å komme over alle tersklene for å komme seg til trening.

Du kan lese mer om tilbudene på nettsidene til Golf Grønn Glede og Aktiv på dagtid

 

.